معرفی کانون

 
 

به نام خدا

کانون فرهنگی یک‌هفتاد و سوم در سال 1390 شروع به کار کرد.

دلیل انتخاب این اسم حدیث افتراق پیامبر(ص)  بود که فرموده‌اند: «به راستی امت من زود باشد که به 73 فرقه تقسیم شوند که یک فرقه از آن‌ها نجات یافته و 72 فرقه از آنان اهل دوزخند». ما نیز امیدوار هستیم که از همان گروه نجات‌یافته باشیم ان‌شاءالله.

این مجموعه شامل واحدهای مختلف کاری است که عبارت‌اند از:

واحد آموزش

واحد برگزاری مراسم

واحد فضای مجازی

 واحد تولید

 واحد پژوهش

واحد مهر مهدوی

 و اردوهای زیارتی، سیاحتی

در واحد آموزش تاکنون کلاس‌های عمومی فن بیان، روابط مؤثر، اصول عقاید، سواد رسانه‌ای و کلاس‌های خصوصی گویندگی، پادکست، موشن‌گرافیک، کلیپ‌سازی، طراحی عکس‌نوشته، خبرنگاری، دشمن‌شناسی و تئاتر برگزار شده است...

حضور استادانی همچون استاد رائفی‌پور، حجت‌الاسلام یعقوب‌پور، استاد معماریانی، استاد فکری، استاد زکریایی، استاد عالمی، استاد باقرزاده و ... جهت آموزش از نقاط قوت این دوره‌هاست.

برگزاری غنچه‌های حسینی، احیای نیمه شعبان، شرکت در نمایشگاه قرآن و مراسم سخنرانی اساتید برتر کشوری از جمله استاد رائفی‌پور، هم‌چنین برپایی نمایشگاه‌های مفهومی از برنامه‌های واحد برگزاری مراسم این کانون است.

در واحد فضای مجازی، تولیدات و اطلاعات کانون در سایت‌های (yek73.ir)  و (yek73.com) بارگذاری می‌شود. همچنین صفحۀ این کانون در اینستاگرام و سایر نرم‌افزارهای ارتباطی ایرانی فعال است.

شایان ذکر است کانال چند دقیقه با استاد رائفی‌پور، بزرگ‌ترین تولیدکنندۀ کلیپ از استاد رائفی‌پور با بیش از 500 کلیپ تقطیع شده از قسمت‌های مهم سخنرانی ایشان در تلگرام فعال است.

همچنین آرشیو کامل صوتی سخنرانی‌های استاد رائفی‌پور در سایت  (yek73.ir) موجود می‌باشد.

 

واحد تولید شامل بخش‌های تولید فیلم کوتاه، عکس‌نوشته، کلیپ تدوینی، موشن‌گرافیک، پادکست و انیمیشن است.

فیلم‌های کوتاه پازل غدیر و سرگروه که از شبکه ولایت پخش شده است و همچنین چمدون و عروسک از جمله فیلم‌های کوتاه ساخته‌شده در این بخش است.

سایر تولیدات کانون که در سایت (yek73.ir) قابل مشاهده است، مورد استفاده بسیاری از گروه‌ها و کانال‌های فرهنگی قرار گرفته است.

واحد محتوایی و پژوهشی شامل کارگروه بازاریابی و مهدویت و دشمن‌شناسی است. حضور مسئول کارگروه بازاریابی در برنامۀ حرف حساب و پایش شبکۀ یک سیما، بعنوان کارشناس منتقد بازاریابی شبکه‌ای از جمله موفقیت‌های این بخش است.

واحد مهر مهدوی که با هدف اشاعۀ فرهنگ صحیح انتظار و فراگیر کردن کار خیر در جامعه تشکیل شده است، هر هفته به صورت گروهی به اجرای برنامه‌های شهری می‌پردازد.

از جمله برنامه‌های این کارگروه در دوماه گذشته عبارت‌اند از:

توزیع 110 بسته مواد غذایی بین خانواده‌های نیازمند حاشیۀ شهر مشهد با ارزشی بالغ بر 80.000.000 ریال، کاشت درخت در مرکز بهزیستی مشهد در روز درختکاری، توزیع شیرینی خانگی و در پارک رسالت به مناسبت مبعث رسول اکرم(ص)، توزیع 2.313 شاخۀگل در چهارراه مهدی ، چسباندن برچسب‌های مهدوی خودرو به مناسبت ولادت امام زمان(عج)، برگزاری برنامه‌های شاد برای کودکان در مرکز بهزیستی فرزندان محمدی، تماشای گروهی فیلم‌های اشنوگل و به وقت شام با قیمت نیم‌بهای بلیط.

واحد اردوهای زیارتی سیاحتی تا کنون با 2سال شرکت در راهپیمایی اربعین و 2 سال سفر کربلا، همچنین چندین سفر سیاحتی فعال بوده است.

از دیگر اقدامات این کانون می‌توان به نمایندگی فروش محصولات مصاف در خراسان و همچنین همکاری فعال با مجمع جهانی مهدویت و مجمع عهد همدلی و همچنین همکاری با گروه رسانه‌ای هم‌آهنگ اشاره کرد.

در این کانون بیش از 100 جوان با میانگین سنی 22 سال به صورت مستقیم و بیش از 300 نفر به صورت غیرمستقیم در حال همکاری و فعالیت هستند.

 

شما می‌توانید جهت همکاری و یا کسب اطلاعات بیشتر به بخش همکاری با کانون در سایت yek73.ir مراجعه کنید.

به امید دیدار شما در کانون فرهنگی یک‌هفتاد و سوم...

 

ارسال نظرات َ انتقادات و پیشنهادات